top of page
  • Zdjęcie autoraNatalia Piotrowska

Masaż gorącymi kamieniami- jaki ma wpływ na organizm?

Jeżeli czujesz że brakuje Ci energii i żyjesz w ciągłym napięciu, sesja floatingu połączona z masażem gorącymi kamieniami może pomóc Ci w zwalczeniu tych dolegliwości. Floating rozluźni i odpręży Twoje ciało przygotowując je na masaż gorącymi kamieniami, który oczyści Twój organizm z toksyn i wyzwoli w Tobie życiową energię. W poniższym wpisie przedstawimy Ci najważniejsze informacje dotyczące masażu gorącymi kamieniami.
Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?


Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle relaksujący zabieg, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi błogiego odpoczynku. Bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, pomagając uwolnić umysł i ciało od stresu. Temperatura kamieni wykorzystywanych do zabiegu jest dostosowywana do indywidualnych odczuć osoby masowanej i nie przekracza 60 stopni Celsjusza. Masażysta stopniowo przyzwyczaja skórę pacjenta do ciepła, rozgrzewając ciało technikami masażu relaksacyjnego (głaskanie, rozcieranie i ugniatanie, a ponadto odpowiednie układanie kamieni na poszczególnych odcinkach ciała), zmniejszając tym samym różnicę temperatur między ciałem a kamieniami. Masaż ciepłymi kamieniami wybranych miejsc na ciele pobudza energię życiową organizmu oraz ma działanie lecznicze- doskonale likwiduje wszelkie spięcia. Kojąco na ciało i umysł osoby poddającej się zabiegowi działają także zapach olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka. Masaż ten łączy w sobie oddziaływanie zarówno termoterapii, drenażu limfatycznego, akupresury i aromaterapii.Masaż gorącymi kamieniami jest bardzo starą metodą terapeutyczną stosowaną już 3000 lat p.n.e. Jest to zabieg wywodzący się z medycyny Dalekiego Wschodu, którą charakteryzuje holistyczne podejście do zdrowia. Terapia gorącymi kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele, czyli ośrodków w których gromadzi się siła życiowa. Problemy zdrowotne i duchowe wynikają z nieprawidłowego przepływu energii między tymi punktami. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr, dzięki temu pobudza się je i odblokowuje co wyzwala energię witalną organizmu. Za pomocą kamieni można też stymulować odpowiednie punkty reflektoryczne w ramach akupresury. Bez względu na nasze poglądy na temat energoterapii, sam masaż jest techniką jak najbardziej profesjonalną, o której skuteczności świadczą opinie zarówno masażystów, fizjoterapeutów, jak i ich klientów.Rozmieszczenie czakry w naszym ciele:

- czakra korony- mieści się na czubku głowy- odpowiedzialna jest za życie duchowe

- czakra trzeciego oka- mieści się w środkowej części czoła- odpowiedzialna jest za wyobraźnię (jej blokady mogą wywołać bóle głowy i problemy ze wzrokiem)

- czakra gardła- znajduje się na szyi- odpowiedzialna jest za twórcze działanie (jej blokada może powodować astmę i bóle gardła)

- czakra serca- mieści się na piersi- energia miłości (jej blokada może wywoływać problemy z ciśnieniem)

- czakra splotu słonecznego- tu mieści się całe życie uczuciowe (zaburzenia wywołują alergie, zmęczenie, problemy z trawieniem)

- czakra seksu- znajduje się na podbrzuszu- odpowiedzialna jest za życie seksualne

- czakra korzenia- mieści się u podstawy kręgosłupa- odpowiedzialna jest za odporność i energię życiową (blokada ma wpływ na powstawanie zwyrodnień stawów).Dla kogo przeznaczony jest masaż gorącymi kamieniami?


Masaż gorącymi kamieniami pomaga zwalczać szereg różnych dolegliwości. Zabieg szczególnie polecamy osobą, które zmagają się z chronicznym przemęczeniem, stresem i niepokojem. Wśród wskazań do masażu wymienia się też stany poudarowe, choroby reumatyczne, urazy ortopedyczne oraz choroby układu krążenia. We wszystkich tych przypadkach masaż gorącymi kamieniami może być więc traktowany jako dodatkowa terapia. Zabieg ten świetnie sprawdzi się w przypadku urazów sportowych, przetrenowania, obrzęków czy przewlekłego bólu. Ponadto pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, dzięki czemu zabieg ten może być pomocny w ujędrnianiu i nawilżaniu skóry, a nawet redukcji cellulitu.Efekty!


Masaż gorącymi kamieniami korzystnie oddziałuje zarówno na nasz umysł, jak i ciało. Jednym z odczuwalnych natychmiast efektów zabiegu jest likwidacja stresu i napięcia emocjonalnego oraz poprawa samopoczucia. Masaż fantastycznie rozluźnia, uspokaja, wycisza i rewitalizuje organizm, tym samym niwelując negatywne skutki stresu i zapewniając uczucie głębokiego odprężenia.

Zabieg pozwala również zredukować napięcie mięśni, do których, za sprawą rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększonego przepływu krwi, dostarczanych jest więcej tlenu i substancji odżywczych. Produkty przemiany materii zostają usunięte z organizmu, mięśnie stają się rozluźnione, ból jest zniwelowany, a wydzielające się endorfiny zapewniają uczucie szczęścia i ukojenia. Zabieg przyczynia się też do poprawy funkcjonowania układu krążenia – masaż ułatwia odpływ krwi żylnej, a zmniejszając opór krwi w tętnicach, wspomaga pracę serca.Masaż kamieniami bazaltowymi ma doskonały wpływ także na skórę. Dzięki przyspieszonemu krążeniu krwi i limfy, skóra zostaje oczyszczona z toksyn i innych produktów przemiany materii, staje się lepiej dotleniona i odżywiona. To z kolei znacząco poprawia jej kondycję – po zabiegu skóra jest bardziej napięta i elastyczna, wyraźnie odmłodzona, przyjemna w dotyku i jędrniejsza. Takie oddziaływanie masażu gorącymi kamieniami na skórę sprawia, że jest on ważnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem lub innymi niedoskonałościami.Masaż gorącymi kamieniami idealnie sprawdzi się w pakiecie z sesją floatingu. Taki pakiet w wersji dla dwóch osób będzie doskonałym pomysłem na romantyczny wieczór we dwoje, bądź wspólny relaks z mamą, siostrą czy przyjaciółką.

Pakiet można zakupić również w wersji vouchera upominkowego. Dzięki temu możesz podarować bliskiej osobie chwile przyjemnego relaksu, stworzyć okazję do odpoczynku od codziennych obowiązków i zmartwień oraz pomóc pozbyć się dolegliwości bólowych ze strony mięśni i stawów.

Sprawdź, jakie pakiety oferowane są aktualnie w Mandala Float Studio.5985 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 commentaire


Anna Maj
Anna Maj
05 août 2022

Masaż gorącymi kamieniami to ciekawe doświadczenie. Korzystałam z niego w salonie Perfect Look Clinic https://perfectlook.clinic/. Polecam wszystkim zestresowanym osobom, bo naprawdę rozluźnia.

J'aime
bottom of page