top of page
  • Zdjęcie autoraNatalia Piotrowska

Ból- jak floating pomaga się go pozbyć?

Cierpisz z powodu przewlekłych dolegliwości bólowych? To świetnie, że tu trafiłeś! Poniżej znajdziesz kilka ciekawych informacji, jak floating może Cię wspomóc w walce z bólem.Każdy z nas na co dzień zmaga się z różnymi rodzajami i stopniami nasilenia bólu. I każdy też ma swój sposób na walkę z tym bólem: tabletki przeciwbólowe, rehabilitacje, zastrzyki, ćwiczenia. Jednak nie każdy wie, że nasze ciało zwiera naturalne środki przeciwbólowe, które są tak samo skuteczne lub nawet bardziej niż leki. Są to hormony szczęścia zwane endorfinami. Nie mamy świadomej kontroli nad nimi, ale one przez cały czas kontrolują wszystkie aspekty naszego ciała. Dlatego sesje floatingu są idealnym sposobem na walkę z bólem. Podczas sesji mózg samoczynnie zaczyna emitować fale theta (stan osiągany podczas długotrwałej medytacji), co sprzyja wzmożonemu wyrzutowi endorfin- endogennych opioidów- które nazywane są "naturalną morfiną", zmniejszają bowiem odczuwanie bólu.

W kabinie deprywacji sensorycznej panują warunki, które umożliwiają swobodne unoszenie się ciała- lewitowanie- pomagające w pełni rozluźnić wszystkie grupy mięśni, stawów oraz powięzi, aby mogły się bardzo głęboko zrelaksować. Łagodzenie bólu następuje przez uwolnienie organizmu od ciężaru i grawitacji. Dzięki temu krew może swobodniej krążyć w organizmie i docierać do uszkodzonych, trudniej dostępnych obszarów. Sesje floatingu są remedium na migreny, artretyzm, RZS, fibromialgię (nerwobóle mięśni) oraz gamę innych dolegliwości bólowych. Dodatkowo dostarczany do organizmu podczas sesji floatingu magnez, zawarty w soli EPSOM szybko rozluźnia mięśnie, likwiduje przykurcze i opuchlizny. Regularne korzystanie z zabiegów pozwala usunąć lub znacząco zredukować objawy bólowe i stany zapalne.


“Nasze ciało zwiera naturalne środki przeciwbólowe, które są tak samo skuteczne lub nawet bardziej niż leki. Są to hormony szczęścia zwane endorfinami.”

Dla osiągnięcia zauważalnego efektu należy odbyć min. 5 sesji w krótkich odstępach, nie dłuższych niż 7 dni. Już jedna 60-cio minutowa sesja daje ulgę w bólu, a nawet likwiduje drobne urazy. Aby trwale zredukować lub wyeliminować ból potrzeba około 8-12 sesji. Jak przy każdym sposobie leczenia, w tym przypadku też najważniejsza jest systematyczność: na początku min. 1 sesja w tygodniu dla uwolnienie się od bólu, później według potrzeby jedna lub dwie sesje w miesiącu.

Uwagi: aby osiągnąć, zwiększyć lub utrzymać efekt ważna jest systematyczność / skorzystaj z karnetu


383 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page