top of page
  • Zdjęcie autoraNatalia Piotrowska

Access Bars®- pokonaj negatywne schematy i osiągnij to czego pragniesz.

Access Bars to nie masaż, a zabieg energetyczny, który służy temu, byśmy otworzyli się na przyjmowanie. Pozwala przezwyciężyć hamujące nas negatywne schematy i wzorce, które każdy z nas gromadzi przez całe życie.
Historia Access Bars®


Access Bars to metoda terapeutyczna, która powstała około 25 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Za ich twórcę uważa się Gary’ego Douglasa. Źródłem inspiracji dla twórcy metody była jego sytuacja życiowa- w pewnym momencie przestał on bowiem cieszyć się życiem i doszedł do swego rodzaju punktu krytycznego. Zadawał on sobie pytania, co zrobić, by jego życie stało się lepsze i piękniejsze. Zadawał tych pytań tysiące, próbował ustalić, jakby to wyglądało, gdyby jego życie było idealne. Pojawiła się zgoda na nowe i na przyjmowanie, zaczął pogłębiać swoje talenty i umiejętności. Podczas jednej z sesji z klientem odkrył 32 punkty, którymi posługuje się dziś Access Bars.
Filozofia Access Bars®


Access Bars to masaż, który docelowo służy temu, byśmy otworzyli się na przyjmowanie i przezwyciężyli nasze wyobrażenia o sobie i świecie, które tę umiejętność ograniczają. Bars z angielskiego znaczy tyle co pręty- można je sobie wyobrazić jako rodzaj siatki energetycznej na naszej głowie, a miejsca przecięcia tej siatki stanowią 32 punkty energetyczne Bars. Są to miejsca, w których gromadzą się elektromagnetyczne naładowania, powstające i utrwalane pod wpływem przekonań i mentalnych programów. Owo zatrzymane elektromagnetycznej energii w tych ważnych punktach ogranicza naszą zdolność do kreowania rzeczywistości. Trzeba uwolnić to napięcie, by umożliwić umysłowi oczyszczenie się z niepotrzebnych wzorców. Wtedy zaczynamy inaczej funkcjonować. Dopóki nie zmienimy programu – nie zmienimy siebie i swojego życia.


Przez całe życie gromadzimy wzorce, myśli, emocje, idee, przekonania na temat siebie i świata. Przyjmujemy je – czasem świadomie, częściej nieświadomie – od rodziców, nauczycieli, społeczeństwa. Tworzą one pewien szkielet, zestaw programów, które – choć działają niejako “w tle” – mają wielką siłę: faktycznie kierują naszym życiem. Jeśli są pozytywne, tzn. wspierają nas, dodają wiary w siebie, wszystko w porządku. Tak powinno być. Niestety, często są to przekonania i programy negatywne, które podcinają nam skrzydła i sprawiają, że sami wikłamy się w sytuacje, sabotujące nasze własne wysiłki. Na szczęście istnieje metoda, która pozwala wprowadzić zmiany, dzięki którym będziemy lepiej sobie radzić w życiu – jest nią właśnie Access Bars.
Jak wygląda zabieg Access Bars®


Sesja Bars jest bardzo delikatna i kompletnie nieinwazyjna. Efektem terapii jest uwolnienie nagromadzonej energii. Powrót do swobodnego przepływu energii przez punkty Bars wywołuje poczucie spokoju i otwierania się nieograniczonych możliwości. Zabieg jest przyjemny i głęboko relaksujący. Terapia działa głęboko, dzięki czemu zmiany są trwałe. Terapię Bars można również łączyć z innymi technikami pracy z ciałem.


Sam zabieg trwa 1h/1,5h. Terapeuta dotyka 32 punktów na głowie odpowiadających m.in. za kreatywność, pieniądze, komunikację oraz świadomość. Osoba która przychodzi na masaż pozostaje w ubraniach. Temperatura ciała podczas zabiegu może się zmieniać dlatego w razie potrzeby osoba zostaje przykryta kocem. Klient decyduje o słabszym lub mocniejszym nacisku podczas masażu. Klient może dzielić się w trakcie zabiegu wrażeniami lub przerwać zabieg w dowolnym momencie. Najważniejszy w tym zabiegu jest komfort klienta dlatego gdy pojawi się jakakolwiek potrzeba np. chęć napicia się, pójścia do toalety, to dobrze jest to sygnalizować. Często zdarza się że osoby śpią podczas przyjmowania zabiegów Access.

Sesje Barsowe są bardzo rozwojowe. Im bardziej jesteśmy gotowi do tego, by pozbyć się ograniczeń, tym szybciej osiągamy zamierzone cele. Zawsze podczas zabiegu otrzymujemy dokładnie to czego potrzebujemy. Zmiana przychodzi do nas gdy jesteśmy gotowi dlatego najlepiej w momencie zainteresowania zabiegiem umówić się na niego i podejść do zabiegu bez oczekiwań i pozwolić się zaskoczyć efektami.Jakie korzyści daje zabieg Access Bars®


● zmiana fal mózgowych - ze stanu Beta do Alfa i Theta, dzięki czemu dochodzi do rozładowania spolaryzowanych ładunków elektrycznych w umyśle,

● zwiększenie komunikacji komórkowej oraz zwiększenie percepcji, poszerzenie perspektywy/efekty jak po medytacji,

● odpoczynek i relaks,

● ułatwienie zmiany przekonań i wprowadzenia nowych nawyków, odchodzenia od nałogów, podejmowania bardziej korzystnych wyborów dla nas i innych,

● spójność wewnętrzna większa stabilność emocjonalna i radzenie sobie w trudnych sytuacjach,

● zwiększone tempo gojenia ran i zdrowienia,

● dotyk pomaga w otworzeniu się na przyjmowanie, zasilanie się tym co otrzymujemy od świata,

● spokój umysłu wyjście z gonitwy myśli,

● otwarcie się na malowanie - wyleczenie z blokad przed realizowaniem pasji,

● budowanie poczucia, że jesteśmy godni przyjmowania,

● przełamanie samokrytycyzmu, złości i żalu, strachu, różnych form depresji,

● przełamanie określonych schematów zachowań, które pochodzą z naszego dzieciństwa,

● uwolnienie się od pewnych przekonań, emocji, schematów myślenia uznanych za swoje, a przekazanych przez inne osoby (jak np. rodziców, nauczycieli, czy też media),

● dużą poprawę samopoczucia, łatwiejszą koncentrację i przyswajanie wiedzy,

● lepszy sen i wyleczenie bezsenności,

● redukcję stresu, jasność umysłu nawet przy zażywaniu silnych leków (psychotropowych, sterydowych, przeciwbólowych),

● zwiększenie odporności i kondycji fizycznej,

● wzrost chęci do działania i radości życia,

● doświadczanie coraz większej energii i lekkości w swoim ciele,

● wzrost kreatywności, więcej pomysłów i łatwość w podejmowaniu decyzji i dokonywaniu wyborów,

● zmniejszenie nadpobudliwości i agresji,

● wsparcie przy ADD, ADHD, zespole Aspergera, autyzmieJak często należy korzystać z zabiegu Access Bars®


Wszystko zależy od tego jaką ma się gotowość bo najważniejszy jest komfort i nie zmuszanie się. By poczuć pełny efekt i wykształcić sobie nowe sposoby myślenia należy odbyć przynajmniej 3 sesje w odstępach 2-3 tygodnie ale jeśli ma się gotowość to można częściej wtedy efekty utrwalą się szybciej.


Jest to zabieg, który pracuje 2–3 tygodnie. Co w tym czasie może się wydarzyć? Może przyjść do nas coś, na co wcześniej nie byliśmy otwarci. Może ujawnić się jakieś ograniczające przekonanie, z którym pora się pożegnać – zmienia się energetyka ciała.


Ważne jest, żeby w tym czasie pić dużo wody. Trzeba też liczyć się z tym, że będzie nas ciągnęło do słodkiego albo słonego – czasem bardzo mocno. Albo pojawi się chęć na potrawy, których wcześniej nie lubiliśmy czy nie próbowaliśmy. Warto wyjść poza swoje przyzwyczajenia i zapytać ciała, na co ma ochotę.
Terapia Access Bars ® otrzymała certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Manualnych Ciała wydany w Stanach Zjednoczonych. Jest metodą akceptowaną i rekomendowaną przez terapeutów na całym świecie.

Sesja Access Bars idealnie sprawdzi się w pakiecie z sesją floatingu.

Samą sesję, jak i pakiety można zakupić również w wersji vouchera upominkowego. Dzięki temu możesz podarować bliskiej osobie chwile przyjemnego relaksu oraz stworzyć dla niej okazję do odpoczynku od codziennych obowiązków i zmartwień.

Sprawdź, jakie pakiety oferowane są aktualnie w Mandala Float Studio.185 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page