Często zadawane pytania

CO MUSZĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SESJĘ?

Wystarczy zabrać ze sobą ręcznik i klapki. Na miejscu zapewniamy szampon i żel pod prysznic oraz zatyczki do uszu. Nie potrzebujesz stroju kąpielowego, całe pomieszczenie w którym jest kabina do floatingu i prysznic masz do swojej dyspozycji.

W jaki sposób zachowana jest odpowiednia czystość w kabinach?

Woda w kabinie jest w pełni sterylna. Codziennie kontrolujemy parametry takie jak: ph, nadtlenek wody i stężenie soli. Pomiędzy każdą sesją, woda jest trzykrotnie filtrowana przez filtry mechaniczne o bardzo małej przepuszczalności (1mikrona) oraz dwie lampy UV, które gwarantują usunięcie z wody wszelkich bakterii i wirusów. Dodatkowo, sama sól jest swojego rodzaju środkiem dezynfekującym. Co więcej, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z basenu lub jacuzzi
to przekonasz się, że standardy wody w naszych kabinach są znacznie wyższe.

Czy każdy może korzystać z floatingu?

Tak, praktycznie każdy może korzystać z floatingu. Jedyne przeciwwskazania dotyczą osób, które chorują na epilepsję (padaczkę), ciężkie depresje, psychozy, zakrzepicę, zapalenie ucha; na ich ciele występują rany otwarte, uszkodzenia skóry, infekcje; osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Czy do kabiny doprowadzane jest świeże powietrze?

Zbiornik jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie był hermetyczny, dlatego też będziesz miał dużo świeżego powietrza. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w system cyrkulacji świeżego powietrza, który cały czas dostarcza dodatkowe powietrze z pomieszczenia.

Czy mogę jeść przed sesją?

Przed sesją zalecane jest spożycie lekkiego posiłku. Jeżeli planujesz większą ucztę, zrób to na 2/3 godziny przed sesją.

CZY NOSZENIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH TO NIE PROBLEM?

Część klientów podczas sesji pozostaje w soczewkach. My zalecamy zdjęcie ich przed sesją, gdyż istnieje możliwość dostania się odrobiny wody z solą i wówczas potarcie oka spowoduje dyskomfort.

BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI I MAM NAPADY PANIKI. CO JEŚLI WYSTRASZĘ SIĘ PODCZAS SESJI?

Przebieg sesji jest uzależniony od tego jak potrafisz się zrelaksować. Sesje floatingu pozwalają na wyciszenie i uspokojenie co pomaga pozbyciu się strachu. 
Jeśli dopadnie Cię obawa przed ciemnością w trakcie sesji – możesz w każdej chwili zapalić światło w kabinie (przycisk w zasięgu ręki). 
Jeśli jednak twoje napady lęku są związane z zaburzeniami i korzystasz z porad psychiatry – radzimy skonsultować się z lekarzem przed sesją.

Co jeśli w ostatnich dniach farbowałam włosy?

Zalecamy tygodniową przerwę miedzy zabiegiem a sesja ponieważ przy farbowaniu włosów kolor mógłby podczas seansu wypłowieć i zabarwić wodę w kabinie. Przed wejściem do kabiny należy również całkowicie zmyć makijaż

CZY JEDNA SESJA WYSTARCZY?

Korzyści z sesji są odczuwalne już po pierwszym razie. Jednakże podczas pierwszej sesji nie doświadczysz wszystkich korzyści w maksymalnym stopniu, gdyż Twój umysł i ciało dopiero zapoznaje się z nowymi warunkami i zaczyna po raz pierwszy funkcjonować w środowisku bez bodźców zewnętrznych. Już po 3 sesjach efekty są bardzo zauważalne. Twój umysł się wyciszy, ciało zrelaksuje, napięcia się zmniejszą a stres zminimalizuje. Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, stawów czy migreny znacznie zmniejszy się odczuwanie bólu. Korzystanie regularne daje długofalowe korzyści i działa na umysł i ciało również między sesjami.

CZY PODCZAS SESJI NIE ZMARZNĘ?

Temperatura wody ma tyle samo stopni ile zewnętrzna temperatura Twojego ciała (34,8 stopni), jeżeli tylko nie masz gorączki. Podczas całej sesji temperatura wody jest utrzymywana na stałym poziomie dzięki czemu nie ma efektu wychłodzenia.

ILE TRWA SESJA FLOATINGU?

Standardowo sesja trwa godzinę. Cały cykl przy takiej sesji trwa 1 h 25 min gdyż przed wejściem do wody masz 10 minut na prysznic i przygotowanie i po sesji również masz 15 minut na prysznic, wysuszenie włosów itp. Dłuższe, niestandardowe sesje są również możliwe.

Czy z zabiegów mogą korzystać dzieci?

Tak, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej

CZY CZEPEK I STRÓJ KĄPIELOWY JEST POTRZEBNY?

Noszenie czepka jest niewskazane gdyż może on przeszkadzać w odprężeniu. Nie ma potrzeby zakładania stroju kąpielowego. Pomieszczenie, w którym znajduję się kabina jest przeznaczone wyłącznie do Twojej dyspozycji.

CO JEŚLI NIE UMIEM PŁYWAĆ?

Nie są potrzebne umiejętności pływackie, aby unieść się na wodzie. Głębokość wody wynosi zaledwie 25 cm a dodatkowo wysokie zasolenie wody sprawia iż samoczynnie unosisz się na wodzie.

CZY W KABINIE JEST CICHO?

Pomieszczenie, w którym znajduje się kabina jest mocno wyciszone. Sama kabina wykonana jest z materiału, który bardzo mocno minimalizuje docierające odgłosy. To powoduje, że kabina izoluje od dźwięków dzięki czemu można doświadczyć głębokiego relaksu.

CO JEŚLI MAM KLAUSTROFOBIĘ?

Wnętrze kabiny jest bardzo duże i przestronne – ma 2,4m długości, 1,4m szerokości i 2m wysokości. Osoby nawet z silną klaustrofobią nie odczuwają dyskomfortu. W kabinie znajduje się włącznik oświetlenia, który można nacisnąć w dowolnym momencie sesji, o jego włączeniu i wyłączeniu sam decydujesz. Dodatkowo możesz pozostawić uchylone drzwi do kabiny. Wewnątrz kabiny znajduje się przycisk wzywając obsługę. Istnieje możliwość obejrzenia pomieszczenia i kabiny zanim zdecydujesz się na sesję.

JAK CZĘSTO I JAK DŁUGO MOŻNA FLOATOWAĆ?

Jest to zależne od wewnętrznej potrzeby. Można korzystać z sesji raz, dwa razy w tygodniu oraz raz na miesiąc. Sportowcy korzystają z sesji po każdym większym wysiłku fizycznym, a osoby mające stresującą pracę poza regularnym floatingiem korzystają z kabiny np. przed ważnym spotkaniem/zebraniem. Standardowa sesja trwa 60 min.

JESTEM W CIĄŻY, CZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z SESJI?

Kobiety w ciąży mogą korzystać z kabin, jednakże należy najpierw skonsultować się z lekarzem jeśli jesteś w I trymestrze. Dodatkowo kobiety w ciąży w ten sposób mogą doświadczyć relaksu, odciążyć kręgosłup i doświadczyć wiele przyjemnych emocji związanych z usłyszeniem bicia serca swojego dziecka.

CZY MOŻNA WYJŚĆ WCZEŚNIEJ?

Oczywiście, możesz wyjść w każdej chwili.

CZY MOŻNA SPAĆ W KABINIE?

Podczas głębokiego relaksu jaki ma miejsce podczas floatingu bardzo często zdarza się zasnąć i jest to całkowicie bezpieczne. Koniec sesji w kabinie jest zawsze sygnalizowany przez włączenie muzyki oraz rozpoczęcie filtracji wody.

-Gdańsk - Pomorskie - Polska-

​© 2018 by Mandala Float Studio